Akce první povolenka zdarma pokračuje i v roce 2023

Jedná se o územní povolenku pro rok 2023

    Podmínkou je členství dítěte v Českém rybářském svazu (dále jen ČRS). Pro tuto akci není podstatné, zda již je dítě členem ČRS delší dobu – některým dětem platili rodiče členství, aniž by děti měly vlastní povolenku, protože využívaly možnosti lovit (do 10 let věku) na prut dospělého rybáře – držitele povolenky. Jedinou a hlavní podmínkou je, že se musí jednat opravdu o první povolenku k rybolovu, kterou dítě ve věku od 6 do 15 let obdrželo. Stejně tak není podstatné, zda a jak dlouho chodí dítě do rybářského kroužku. Na systému v jednotlivých místních organizacích se nic nemění, vše probíhá podle dosavadní praxe MO ČRS, výsledkem však je, že jakmile dítě splní podmínky pro výdej povolenky, neobdrží povolenku ve své místním organizaci za úplatu, ale zdarma. Samozřejmě to musí být první povolenka v životě, získaná v rámci územních svazů, které se do akce zapojily.

 

Rybářské kroužky v Chrástu a Křiších začínají!!!!!

 

     Zahajujeme dětský rybářský kroužek pro starší a pokročilé, kteří již kroužek navštěvovali, pod vedením pana Ondřeje Svobody. Kroužek se bude konat každý pátek od 15:00 do 16:30 hodin. Pro začátečníky bude kroužek probíhat každý čtvrtek od 15:30 do 17:00 hodin, pod vedením pana Václava Frühaufa. Oba kroužky se konají v klubovně v Rybářském domě u Návesního rybníka v Chrástu. Další kroužek pod vedením pana Tomáše Broje bude probíhat každý pátek od 15:00 do 16:00 hodin v Hasičárně v Kříších. Všechny zájemce o navštěvování rybářského kroužku srdečně zveme a těšíme se na vás. Prosíme nové uchazeče, aby se na první schůzku dostavili i se zákonným zástupcem.

Závody Zlatá udice 2022

 

     V sobotu 14. května 2022 naše organizace uspořádala soutěž "Zlatá Udice" na Návesním rybníku v Chrástu u Cukrárny. Zúčastnil se velký počet dětí z naší organizace, celkem 28. Byly  rozděleny do kategorií mladších (začátečníci) a starších (pokročilí). Nejdříve proběhla prezentace a potom začal rybolov, poznávání ryb a poslední disciplínou byl hod na cíl. Celkem byly děti úspěšné, jen ty ryby tolik nebraly. Na 1. místě v kategorii pokročilých se umístil Václav Klíma, na 2. místě Miroslav Ryba a na 3. místě Barbora Hašková. V kategorii začátečníků se na 1. místě umístil Matěj Fedkiv, na 2. místě Jaroslav Kurila a na 3. místě Eliška Pospíšilová. Speciální cenu za největší ulovenou rybu, amura 76 cm, získala Dalia Croitor. Vítězové obdrželi hodnotné ceny a diplomy a ostatní soutěžící diplomy a každý i malou pozornost. Nakonec je čekalo občerstvení s opékáním buřtů. Soutěž se povedla, počasí přálo, všichni byli spokojeni a tak se budeme zase těšit na Vás  za rok. Prohlédněte si také fotografie ze soutěže v sekci Fotogalerie.

 

Přihlášení

Hledat

Návštěvnost webu

Dnes14
Včera87
Poslední týden354
Poslední měsíc1850
Celkem152578