Zhodnocení místního kola Zlaté udice

     V neděli 5.5.2024 uspořádala naše organizace tradiční soutěž pro mladé rybáře " ZLATÁ UDICE " v Chrástu na Návesním rybníku. Zúčastnilo se 28 dětí. Při prezentaci si děti vylosovaly dvě čísla pro první a druhé kolo rybolovu, aby to bylo spravedlivé. Každý dostal tatranku na posilněnou a tabulku pro zapisování výsledných bodů v kategoriích. Soutěžilo se ve třech kategorií RZ, RT a LRU, tzn. v poznávání ryb a živočichů u vody, v hodu na cíl a v rybolovu, kde se měřila délka nachytaných ryb. 11 dětí bylo ve skupině mladších a 17 dětí ve skupině starších. Opět nám nepršelo a počasí se i vydařilo. Než se sečetlo výsledné bodové hodnocení, si mohli děti s rodiči opéci buřty, co jsme jako občerstvení nachystali se vším co k tomu patří a potom byly vyhlášeny výsledky a rozdělené hodnotné ceny. Na 3. místě v kategorii starších se umístil Josef Fedkiv, na 2. místě Miroslav Ryba a na 1. místě se umístila opět Eliška Pospíšilová. Na 3. místě v kategorii mladších se umístil Adam Novák, na 2. místě Martin Poddaný a na 1. místě Adam Bauer. Pro 1. místa byly připraveny krásné batohy a držáky pro lahve, pro 2. místa kompletní podběráky a krmení a pro 3. místa jsme měli připravené balíčky s krmením, krabičkou na ryb. bižuterii a rybářský vlasec. Vítězové na 1., 2., 3. místě v kategorii mladších i starších obdrželi rybářské poháry, každý z dětí dostal medaili ZLATÉ UDICE a ještě malý balíček a samozřejmě i diplomy. Soutěž se líbila a povedla, všichni byli spokojeni a tak se budeme opět těšit za rok na další soutěž. Všem, kteří se podíleli na akci patří poděkování, zejména paní Märzové, panu Märzovi a panu Svobodovi. Děkujeme také panu starostovi Bohuslavovi a obecnímu úřadu v Chrástu, že nám umožnili tuto akci na rybníku uskutečnit. Z této akce si můžete prohlédnout fotografie v naší FOTOGALERII.

 

 

Závody Zlatá udice 2024

     Místní organizace Českého rybářského svazu Chrást zve srdečně všechny své členy z řad dětí a mládeže na závody Zlatá udice. Závod se bude konat v neděli 5.5.2024 na Návesním rybníku v Chrástu. Sraz a zápis závodníků je v 8:00 hodin v kanceláři MO u rybníka. Soutěžit se bude v lovu ryb udicí na plavanou, v hodu na cíl a v poznávání ryb a živočichů. Pro vítěze jsou připraveny hodnotné ceny. Upozorňujeme, že závodu se mohou zúčastnit pouze členové místní organizace Chrást.

Zahajujeme rybářský kroužek v Chrástu!!!!!!!!

     První setkání nových zájemců o dětský rybářský kroužek v Chrástu proběhne ve čtvrtek 5.10.2023 od 15:30 do 17:00 hodin. Prosíme nové uchazeče, aby se na první schůzku a zápis dostavili i se zákonným zástupcem. Následně bude kroužek probíhat každý čtvrtek od 15:30 do 17:00 hodin, pod vedením pana Václava Frühaufa.
    Dále zahajujeme dětský rybářský kroužek pro starší a pokročilé, kteří již kroužek navštěvovali, pod vedením pana Ondřeje Svobody. Kroužek se bude konat od 6.10.2023 a následně každý pátek od 15:00 do 16:30 hodin. Oba kroužky se konají v klubovně v Rybářském domě u Návesního rybníka v Chrástu.
      Všechny zájemce o navštěvování rybářského kroužku srdečně zveme a těšíme se na vás.


     

 

 

První povolenka pro děti zdarma v roce 2024

 
Jedná se o územní povolenku pro rok 2024

     Podmínkou je členství dítěte v Českém rybářském svazu (dále jen ČRS). Pro tuto akci není podstatné, zda již je dítě členem ČRS delší dobu – některým dětem platili rodiče členství, aniž by děti měly vlastní povolenku, protože využívaly možnosti lovit (do 10 let věku) na prut dospělého rybáře – držitele povolenky. Hlavní podmínkou je, že se musí jednat opravdu o první povolenku k rybolovu, kterou dítě ve věku od 6 do 15 let obdrželo. Stejně tak není podstatné, zda a jak dlouho chodí dítě do rybářského kroužku. Vše probíhá podle dosavadní praxe MO ČRS Chrást, výsledkem je, že jakmile dítě splní podmínky pro výdej povolenky, neobdrží povolenku v naší místním organizaci za úplatu, ale zdarma. Samozřejmě to musí být první povolenka v životě, získaná v rámci územních svazů, které se do akce zapojily.

Po splnění všech podmínek pro získání první povolenky, má dítě možnost získat (tyto benefity platí pro všechny děti s první povolenkou v životě získanou v roce 2024):

  • Za poloviční cenu (která činí 345 Kč) knihu Rybářství a rybolov. Stačí vyplnit a odeslat objednávku prostřednictvím www.rybsvaz.cz a přiložit kopii (sken nebo foto) obou stran členské legitimace a první povolenky získané zdarma (tento benefit platí pro všechny děti s první povolenkou v životě získanou v roce 2024).
  • Za zvýhodněnou cenu (720 Kč) předplatné časopisu Rybářství na jeden rok. Předplatné časopisu je nutno objednat prostřednictvím www.rybsvaz.cz. Za celkem 720 Kč tak je možné získat více než 1200 stran poutavého čtení z českého i zahraničního prostředí.

 

Akci První povolenka zdarma podporuje Plzeňský kraj

logo pk.png

Přihlášení

Hledat

Návštěvnost webu

Dnes46
Včera32
Poslední týden46
Poslední měsíc1906
Celkem187698